web analytics

PAR MUMS

Kas tad īsti ir ‘Debesmanna’?

Laipni lūgti Latvijas pirmajā perinatālās depresijas atbalsta biedrības mājaslapā.

‘Debesmanna.com’ ir biedrība, kuras mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes, vīriešus un to ģimenes, kas saskārušies ar pēcdzemdību depresiju. Biedrība oficiāli ir reģistrēta 2013.gada 9.decembrī, kā arī 2014.gada 11.februārī tai tika piešķirts SLO (sabiedriskā labuma organizācija) statuss.

Darbības uzdevumi – dažādu Latvijas un starptautiska mēroga ģimeņu veselības un atbalsta programmu, akciju, semināru organizēšana un līdzdalība tajās, sabiedrības izglītošana, kā arī palīdzības sniegšana.

Par depresiju nav jākaunas – tā var piemeklēt ikvienu no mums, arī tik skaistā brīdī kā bērniņa piedzimšana. Lai arī depresija ir nopietna saslimšana, to ir iespējams uzvarēt!

Daudziem no mums vārds debesmanna asociējas ar bērnību, gaisīguma garšu, kaut ko pufīgu un rozā, kas nebūt nav raksturīgi depresijai. Tad nu iesākumā – kāpēc ‘Debesmanna’?

Biedrības un mājaslapas idejiskā autore ir Lielbritānijā dzīvojošā latviete Iveta Parravani:

‘Savu ilgo cīņu ar pēcdzemdību depresiju galīgi nevaru saistīt ar patīkamām izjūtām. Atklāti runājot, šo laiku atceros nelabprāt. Tā noteikti ir vissāpīgākā, taču arī visnozīmīgākā pieredze, kādu jebkad esmu ieguvusi. Šo trīs gadu laikā tik ļoti ilgojos pēc smiekliem, krāsām, sapratnes, mīlestības. Es sāpināju savu ģimeni, savus draugus. Reizēm domāju, ka vīram nācās ciest pat smagāk kā man. Tik ļoti vēlējos atgriezt sevī dzīvesprieku, bet viss, kas man tobrīd piederēja, bija dusmas, asaras, naids, vientulība un nepatika pret pašas mazuli un sevi. Tik ļoti vēlējos šo gaisīgumu, vieglumu, smieklus. Tik ļoti gribēju beigt izlikties un sākt pa īstam baudīt dzīvi kopā ar savu jauno ģimeni. Tik ļoti gribēju sapņot pa īstam, bez bailēm un cerēt, ka reiz priecāšos par sava dēla smiekliem un no visas sirds varēšu teikt – es tevi mīlu.

Lai arī depresija ir nopietna saslimšana, vēlējos citos radīt ticību, ka no tās var izveseļoties, ja vien meklē palīdzību. Vairāku gadu garumā man bija sapnis īstenot ko tādu, ar ko es varētu palīdzēt tiem, kas iet cauri pēcdzemdību depresijas tumsai. Iesākumā (2011.gada augustā) radīju grupu ‘Pēcdzemdību depresija’ draugiem.lv portālā. Tās mērķis bija vienkārši parunāt ar sev līdzīgām sievietēm. Aicināju šai grupai pievienoties visus, kuri bija saskārušies ar pēcdzemdību depresiju. Par spīti lielajam nosodījumam, nesapratnei un apvainojumiem, es turpināju darīt savu, un grupai palēnām pievienojās arvien vairāk māmiņas. Teikšu atklāti – biju atvieglota, ka vairs nebiju viena.

Arvien vairāk es secināju, ka sievietēm trūkst atbalsta, informācijas. Viņas jutās vientuļas, nesaprastas, izmisušas un pārbijušās no savām jūtām. Viss, ko es tobrīd varēju bija – uzklausīt un uzmundrināt, bet gribējās dot ko vairāk! Klusībā sev visu laiku teicu, ka kādu dienu būs kas vairāk, kas varēs palīdzēt labāk. Īsti tikai nezināju, kas ir tas ‘kas’…

2013.gada jūlijā uztaisīju vēl vienu slēgto atbalsta grupu portālā ‘Māmiņu Klubs’. Nepilnas nedēļas laikā grupai pieteicās 20 sievietes! Prieks, bet šoks… Sapratu, ka problēma ir lielāka nekā pati apzinājos.

Mani uzmeklēja Laila Aksjoņenko, kura teica, ka viņai ir ideja. Un šī ideja bija – klātienes grupa sievietēm, kuras saskārušās ar pēcdzemdību depresiju. Pateicoties šai idejai, vienu vakaru tapa ‘Debesmanna.com’ visā tās pilnībā. Sapratām, ja reiz darām, tad darām pa īstam!

Esmu sapratusi, cik ļoti man ir paveicies. Esmu iepazinusi vienreizējus cilvēkus. Ar dažiem mums ir kas kopīgs – pēcdzemdību depresija, bet lielākoties mūs visus vienoja viens – vēlēšanās palīdzēt. Vēlēšanās izveidot ko tādu, kas līdz šim mūsu valstī nav bijis, bet kas ir tik ļoti svarīgs un nepieciešams. Mums ir super komanda, visi esam darboties griboši, lai ‘Debesmanna.com’ izdotos.’

Ivetas stāstu lasi šeit:

‘Debesmanna.com’ sevī apvienos labākos – mūsu komanda un speciālisti darīs visu iespējamo, lai Tev palīdzētu. Mēs esam ļoti lepni, ka mūsu vidū ir Psiholoģe (mg.psych., mg.arts), Kognitīvi Biheiviorālās Terapijas psihoterapeite, doktora grāda pretendente klīniskajā psiholoģijā Diāna Zande, kas ir pazīstama tik daudzu Lavijas ģimeņu vidū.

Mēs esam, lai uzklausītu, palīdzētu un atbalstītu.

Šajā mājaslapā Tu vari atrast informāciju par pirms un pēcdzemdību depresiju – kā to atpazīt un ko darīt, lai to uzvarētu, kur atrast palīdzību un kā nepalikt vienai.

Mēs esam, lai Tu noticētu, ka soli pa solītim mēs palīdzēsim Tev pieveikt depresiju.

Kulsim šo debesmannu kopā, jo kopā mēs varam!


There are no comments

Add yours