web analytics
21586924_1442429805853662_1353519032476746869_o (1)

Tutepatās

10.oktobris katru gadā visā pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules garīgās veselības diena.

Visā pasaulē apmēram 15% sieviešu un 10% vīriešu gaidot piedzimstam mazuli un pirmajā gadā pēc dzemdībām līdzās mīlestībai un priekam par bērnu, atbildībai par viņa aprūpi izjūt prieka un enerģijas zudumu, grūtības koncentrēties ikdienas darbiem, dažbrīd dziļu nomāktību. Depresija perinatālajā periodā var izpausties kā daži simptomi, kuri parasti pāriet, saņemot atbilstošu emocionālo un sociālo atbalstu, vai kā smags psihiskais stāvoklis, kas prasa nopietnu ārstēšanu. Tikai daži vecāki meklē profesionāļu atbalstu, jo vaino sevi par savu pašsajūtu un negrib saņemt sabiedrības nosodījumu.
Depresija nav kauns, slinkums vai izlaidība, un tā nāk ne lūgta, ne saukta. Daudziem līdzcilvēkiem depresija ir daļa no viņu dzīves. Jaunie vecāki nav izņēmums, jo vecāku loma nesola tikai laimi un prieku, un cerību piepildījumu. Tā ietver arī šaubas, nedrošību un dažbrīd pat izsīkumu.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un informētu par jautājumiem par jauno un topošo vecāku emocionālo labsajūtu, Debesmanna rīko kampaņu Tutepatās.

Kampaņu atklāsim ar LR1 raidījuma ‘Ģimenes studija‘ tiešraidi 14:00 no TC Spice. Raidījuma vadītājas Agnese Drunka un Mairita Znotiņa uz sarunu aicinās psiholoģi Diānu Zandi, rakstnieci Daci Rukšāni, radio balsi Valdi Melderi un aktrisi Madaru Melni Tomsoni. Raidījumu tiešraidē varēsiet vērot arī LR1 Facebook lapā

Uz Tutepatās sarkanā paklāja kāps operdziedātāja Evita Zālīte, mūziķe Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs no grupas Astro’n’out. Par skatuves īpašo noformējumu parūpēsies SIA ‘Helium‘ ar saviem krāsainajiem un skaistajiem baloniem. 

Pasākumu neaizmirstamu padarīs fotobūdiņa smilebox.lv, kur varēsiet iemūžināt dienas labākos mirkļus!
Mazie apmeklētāji varēs piedalīties konkursā, kurā varēs laimēt leg&go skrejriteni.
SIA ‘Jogitas Pūpolas pasākumi‘ čaklie rūķi mazajiem zīmēs visvisādas krāsainas sejiņas, bet multfilmu tēli aicinās rotaļās!

Pasākuma dienā būs arī iespējams apskatīt Latvijā labi zināmā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijas, kurās tiek parādīta patiesā pēcdzemdību depresijas seja.

Pasākumu vadīs psiholoģe Diāna Zande. 

Debesmanna aicina: apstājies, saredzi, atbalsti!

Publicitātes nolūkiem pasākums tiks fotografēts un filmēts.

Tiekamies t/c Spice, pie informācijas centra 2017.gada 10.oktobrī no plkst. 14:00

Modele: Madara Melne Tomsone
Foto: Matīss Markovskis
Stils un grims: Lolita Graudiņa, Sintija Auziņa