web analytics
pirmas-palidzibas-kursi-2

Palīdzības iespējas

Ja esi novērojusi kādu no depresijas simptomiem, bet neesi īsti droša, kāds ir to iemesls, dodies pie sava ģimenes ārsta. Ģimenes ārsts ir tiesīgs sniegt konsultācijas psihisku slimību gadījumā, izrakstīt atbilstošus medikamentus vai, ja ir nepieciešams, nosūtīt uz nopietnāku izmeklēšanu pie psihiatra.

Plašāku informāciju par ģimenes ārstu pieejamību skaties šeit.

Medicīna attīstās, un mūsdienās depresija ir kļuvusi par ārstējamu slimību, tāpēc Tev nav jājūtas neērti, vēršoties pie psihiatra.

Latvijā psihiatri ir tiešās pieejamības ārsti, tas nozīmē, ka Tu vari pierakstīties pie sev vēlamā speciālista, samaksājot pacienta nodevu tikai pirmajā ārstēšanās reizē.

Ja Tev ir slikta pašsajūta vai nomāc domas par pašnāvību un tuvumā nav neviena, ar ko aprunāties un kam lūgt palīdzību, zvani uz krīzes centra „Skalbes” krīzes tālruni, kur Tevi uzklausīs un sniegs padomu. Īpaši smagās un dzīvībai bīstamās situācijās zvani neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai.

Diennakts krīzes tālruņi krīžu un konsultāciju centrā „Skalbes”:
67222922 (Lattelecom)
27722292 (Bite)

Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests 113

Nebaidies jautāt pēc palīdzības!

Kad Tavs stāvoklis uzlabojas, ir svarīgi pretoties vēlmei pavadīt laiku vientulībā. Uzrunā savus tuvākos, nebaidies runāt par savu slimību un lūgt palīdzību, ja nepieciešams.